Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Čirta: Vėdinimo sistemos - jūsų patogumui ir puikiai savijautai
Site Overlay

Vėdinimo sistemos

vėdinimo sistemos namuose

Vėdinimo sistemos įrengimas yra labai svarbus, norint patalpose jaustis komfortiškai, bei užtikrinti gryną orą. Patalpų vėdinimas tiesiogiai įtakoja ir žmogaus sveikatą.

Šiuolaikiniai namai ir pastatai pasidarė tokie sandarūs, kad patalpų vėdinimas turi būti kontroliuojamas pačio žmogaus.

Patalpų vėdinimo svarba

Patalpose žmogus praleidžia maždaug du trečdalius savo gyvenimo. Nuo kvėpuojamo oro kokybės priklauso darbingumas ir miego kokybė. Vėdinimo sistemos ne tik rūpinasi oro apykaita, bet ir filtruoja orą.

Intensyviai naudojamose patalpose oras turi cirkuliuoti. Yra įvairių rekomendacijų, kiek oro reikia pakeisti, tačiau apibendrintai galima sakyti, kad per valandą reikia pakeisti pusę patalpos oro.

Vėdinant namus atsidarius langą ar orlaidę prarandame šilumą. Senos statybos namuose ventiliacija vyksta per specialias ventiliacijos angas. Jos dažniausiai įmontuojamos virtuvėje ir vonios kambaryje (šiltas oras pakyla į viršų ir pro ventiliacijos angas išeina lauk). Vėdinant patalpas tokiu būdu yra prarandama šiluma.

Vėdinimo sistemos privalumai

Vėdinimo sistemos privalumas- patalpų vėdinimas be šilumos nuostolių. Investicija į patalpų vėdinimo sistemą tikrai atsiperka, nes mažiau išleidžiate patalpų šildymui.

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos gali užtikrinti efektyvų patalpų vėdinimą, kuris padės sutaupyti iki 80 procentų vėdinant prarandamos šilumos. Vėdinimo sistema turi būti projektuojama atsižvelgiant į pastato dydį, vietovę, naudojimo paskirtį ir intensyvumą.

Turint vėdinimo sistemą tereikia individualiai nustatyti reikalavimus patalpų vėdinimui. Pagrindinė vėdinimo sistemos dalis yra rekuperatorius ir ortakiai. Ortakiai yra jungiami tarpusavyje ir tvirtinami prie sienų ar lubų.

Tinkamai vėdinamos patalpos – puiki savijauta

Nuolat girdime gydytojų ir sveikos gyvensenos specialistų rekomendacijas, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Juk dažnas mūsų dirba uždarose patalpose kur praleidžia dažnu atveju 8 ar net daugiau valandų per dieną. Tuomet laukia kelionė namo, kur vėl būname uždaroje transporto priemonėje. Na ir galiausiai būname namuose – vėl uždara patalpa.

patalpų vėdinimas ventiliacija CIRTA UAB

Retas, kuris gali užtikrinti kasdienį pasibuvimą gryname ore. Nuo gryno oro trūkumo labiausiai kenčia mūsų organizmas. Namuose įrengta ventiliacija yra puiki pagalba, bent namuose ar įmonės patalpose užtikrinti tinkamą ir nuolatinį patalpų vėdinimą. Ypač ne šiltuoju metų sezonu. Sutinkame – vasarą esant geriems orams noriai atsidarome langus tiek namuose, tiek darbe, tiek automobilyje ir taip įleidžiame gryno oro. Tačiau orams atvėsus tai daryti vengiame – taupome šilumą.

Rūpinkimės savo ir savo šeimos savijauta ir pasirūpinkime automatizuotu patalpų vėdinimu.

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas