Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Čirta: Rekuperatorius - Vėdinimo sistemos įrangos dalis
Site Overlay

Rekuperatorius

rekuperatorius evervent

Rekuperatorius – tai įrenginys naudojamas vėdinimo sistemoje. Jis yra skirtas šilumos energijos taupymui. Rekuperatorius „paima“ pašalinamo oro šilumos energiją ir sušildo į patalpas tiekiamą orą.

Dėl to į patalpas patenka šiltesnis oras ir daug mažiau kainuoja jo sušildymas iki komfortiškos temperatūros.

Rekuperatorius gali būti skirtingų tipų

Rekuperatoriai būna kelių pagrindinių tipų: rotaciniai, plokšteliniai, atskirų srautų.

  • Plokšteliniai rekuperatoriai naudojami ten, kur reikalingas didžiausias oro grynumas. Tačiau šių rekuperatorių problema, kad jie užšąla prie neigiamos temperatūros. Tad nelabai tinkami mūsų klimato juostoje.
  • Rotaciniai rekuperatoriai patogūs dėl savo nedidelių matmenų ir didelio naudingumo koeficiento.
  • Atskirų srautų rekuperatoriai naudojami šalto klimato šalyse ir renovuojant senus pastatus. Jie yra patogūs tuomet, kai įrenginį reikia montuoti toli nuo oro ištraukimo vietos.

Rekuperatorių gamintojai

Populiariausi rekuperatorių gamintojai – Evervent, Electrolux, Komfovent, Lossnay, Paul, Renovent, Samsung, Systemair, Titon.

Rekuperatorius namams, kaip pasirinkti?

cinkuota ortakiu sistema su rekuperatoriumu Komfovent

Šiuolaikinėje pasiūloje yra labai sunku pasirinkti geriausią variantą atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Natūralu, kad šiuo klausimu, kaip ir daugeliu kitų vienos nuomonės nėra.

Mes galime patarti į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis rekuperatorių, tačiau galutinį sprendimą priimti reikės jums pagal savo poreikius ir prioritetus

  • Energijos sąnaudos: tam, kad rekuperatorius netaptų didelė prabanga, būtina atsižvelgti į energijos sąnaudas.
  • Triukšmo lygis: šis dydis matuojamas dB. Kuo daugiau decibelų, tuo rekuperatoriaus sukeliamas triukšmas yra didesnis. Garsiau veikiantys gali net trikdyti jūsų miegą, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šį parametrą.
  • Oro pašildymas: kaip žinia iš lauko paimtą orą rekuperatorius pašildo ir paduoda į patalpas per ortakius. Jeigu rekuperatoriai yra mažiau efektyvūs, jie lauko orą pašildo per mažai. Tokiu atveju didėja jūsų šildymo kaštai, nes patalpas reikia daugiau šildyti.

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas