Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Čirta: Rekuperatorius ir jo įrengimas namams. Kaip pasirinkti?
Site Overlay

Rekuperatorius ir jo įrengimas namams. Kaip pasirinkti?

namo šiluma namo vėdinimas čirta

Apie rekuperatorius rimčiau domėtis pradėta, tikriausiai, tik tuomet, kai buvo prabilta apie pirmuosius, aukšto energinio naudingumo, pusiau pasyvius būstus. Kaip žinia, rekuperacinė sistema yra reikalinga tam, jog būtų maksimaliai taupoma energija bei šiluma. Taip, be abejo, yra mažinamos ir išlaidos būsto šildymui.

Į ką atkreipti dėmesį? Kaip apskaičiuoti galingumo poreikį?

lanksčių ortakių sistema

Jeigu name nėra padaryta būsto apdaila, idealiausia rinktis centralizuotą rekuperacinę sistemą su lanksčių ortakių kolektorine sistema. Ją įrengti patogiausia virš lubų.

Grįžtant prie to, nuo ko ir pradėjome, jog rekuperatorius turi duoti dvigubą naudą – tai energijos ir išlaidų mažinimas, yra du dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Pirma, tai – šilumos atgavimo efektyvumas, dar kitaip – naudingumo koeficientas, o antra – minimalus energijos suvartojimas. Tačiau ne mažiau svarbi, labiau komfortui aktuali detalė – įrenginio keliamas triukšmas.

Rekuperatoriaus galingumas priklauso nuo vėdinamų patalpų tūrio, žmonių skaičiaus gyvenamosiose patalpose, todėl apskaičiuojamas kiekvienu atveju individualiai. Parametrai privalo atitikti LR statybų techniniame reglamente išdėstytus parametrus, kurie keičiasi, atsižvelgiant į Europos komisijos direktyvas. Tai geriausia aptarti su sistemą projektuojančius specialistu.

Rekuperatorių veikimo principai

rekuperatorius-čirta-darbai

Iš esmės visų rekuperatorių veikimo principas toks, jog lauko oras, prieš patenkant į ortakius, šilumokaičio pagalba yra pašildomas ir tik tada patenka į patalpą. Todėl, patalpoje esančiam orui šildyti, priklausomai nuo naudojamos rekuperacinės sistemos, kartais sutaupoma iki 80 % išlaidų. Šviežias oras paduodamas į gyvenamuosius kambarius, o šalinamas iš WC ir virtuvės patalpų.

Rekuperatoriai gali būti skirtingų tipų, kurie skiriasi savo modifikacija bei parametrais. Žinoma, nuo įrenginio tipo ir gamintojo, priklauso ir rekuperatoriaus kaina. Rekuperatoriai gali būti plokšteliniai, rotaciniai ir atskirų srautų. Labiausiai paplitę yra pirmieji du.

  • Plokšteliniai rekuperatoriai – tai kompaktiški įrenginiai, galintys užtikrinti ypatingai gryną orą. Tiesa, reikėtų rinktis su drėgmę grąžinančiu šilumokaičiu, su jau integruota automatine apsauga nuo užšalimo, o jų efektyvumas net iki 95 %. Visiškai atskiriantys du oro srautus, jungiamas į bendrą sistemą. Tokio tipo rekupratoriai daugiau naudojami pramoninėse patalpose.
  • Rotaciniai rekuperatoriai leidžia pasiekti maksimalų energijos taupymą, užtikrina iki 90 % šilumos grąžinimą į patalpą, itin kompaktiški, dar mažesni už plokštelinius.
  • Atskirų srautų rekuperatoriai labiausiai pasiteisinai tais atvejais, kuomet patalpose išskiriama labai daug šilumos ir kvapų. Grąžinama iki 75 % šilumos, gali veikti net iki -30 °C.  

Čirta – vėdinimo, bei kondicionavimo sistemų įrengimo profesionalai.

Kreipkitės į mus jeigu jums reikia konsultacijos ar darbų atlikimo!

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas

1 thought on “Rekuperatorius ir jo įrengimas namams. Kaip pasirinkti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *