Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Čirta: Patalpų rekuperacinė sistema. Kokius ortakius pasirinkti?
Site Overlay

Patalpų rekuperacinė sistema. Kokius ortakius pasirinkti?

Rekuperacinė sistema, kaip ir bet kokia įranga savo namams yra labai svarbi kokybė ir profesionalus įrengimas. Kalbant apie rekuperacinės sistemos įrengimą, tinkamas šios įrangos parinkimas ir kokybiškas montavimas vaidina labai didelį vaidmenį.

rekuperacinė sistema

Tai atsiliepia tiek sistemos efektyvumui, tiek namų ir žmonių komfortui. Visa tai geriausia patikėti šios srities profesionalams. Jie įvertins individualius poreikius ir konkrečius parametrus, suprojektuos, parinks tinkamą įrangą ir ją sumontuos.

rekuperatorius ir lankstūs ortakiai čirta

Klaidinga manyti, jog didžiausią vaidmenį vaidina rekuperatoriai. Tam, kad rekuperacinė sistema veiktų sklandžiai ir nekeltų nepatogumų, labai svarbu tiek rekuperatorius, tiek ortakiai. Rekuperatoriai parenkami individualiai, pagal namo plotą, atsižvelgiant į patalpų aukštį, taip pat gyventojų skaičių. Svarbiausia, kad būtų užtikrinami oro apykaitos, paduodamo šviežio oro ir šalinamo oro norminiai parametrai, kurie numatyti LR Statybų techniniame reglamente. Kuo našesnis rekuperatorius, tuo tylesnis veikimas bei ilgesnis tarnavimo laikas.

plieniniai ortakiai cinkuoti ortakiai čirta

Tuo tarpu ortakiai projektuojami atsižvelgiant į patalpų tūrį, oro srautus bei slėgio nuostolius. Priklausomai nuo ortakių, oro srautų greitis ir slėgis yra skirtingi, todėl svarbu ne tik patys ortakiai, bet ir jų tinkamas sumontavimas. Patys populiariausi ir dažniausiai montuojami yra lankstūs ortakiai (plastikiniai ortakiai) ir plieniniai ortakiai, dar kitaip vadinami cinkuoti ortakiai.

Lankstūs ortakiai ir jų ypatumai

Lanksčių ortakių sistema įrengimas montavimas

Šie plastikiniai ortakiai yra paklausūs dėl ypač paprasto montavimo ir dėl to, kad jie neužima daug vietos. Tiesa, šių ortakių kaina yra kiek aukštesnė, nei plieninių, ir tai yra bene pagrindinis jų trūkumas. Lanksčių ortakių sistema dažniausiai pasirenkama tais atvejais, kuomet yra svarbu išlaikyti kuo didesnį patalpų aukštį. Jie gali būti antistatiniai arba antistatiniai ir antibakteriniai. O šiandien rinkoje jau galima rasti lanksčius ortakius su lygiu vidiniu paviršiumi ir su specialia akustine izoliacija, sugeriančia triukšmą.

Šie lankstūs ortakiai gali būti montuojami virš lubų, sienose arba po grindimis. Pasižymi aukšta sandarumo klase bei ilgaamžiškumu, lengvai valomi.

Plieniniai ortakiai ir jų ypatumai

plieniniai cinkuoti ortakiai rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas

Tai cinkuoti ortakiai, kurių pagrindiniai privalumai yra mažesnė kaina ir didesnės galimybės, montuojant didesniuose nei 300 m2 namuose. Tačiau šie cinkuotos skardos ortakiai renka nešvarumus, juos sunkiau prižiūrėti. Užima gana daug vietos, todėl jų įrengimas ne visais atvejais yra įmanomas. Be to, lyginant su laksčiais ortakiais, plieniniai ortakiai pasižymi žemesne sandarumo klase, bet didesniu oro pralaidumu. Kas yra labai svarbu efektyviai vėdinimo sistemai.

Čirta – vėdinimo, bei kondicionavimo sistemų įrengimo profesionalai.

Kreipkitės į mus jeigu jums reikia konsultacijos ar darbų atlikimo!

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *