Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Čirta: Mini rekuperatorius – kas tai? Kuo jie ypatingi?
Site Overlay

Mini rekuperatorius – kas tai?

Šiuo metu kalbėdami apie būsto įrengimą, priešingai, nei anksčiau, terminus rekuperacija ar rekuperatorius girdime itin dažnai. Nepaisant to, dar ir šiandien yra klaidingai manančių, kad rekuperacinė sistema reikalinga išskirtinai naujos statybos namams. Todėl reikia pripažinti, kad ypatingai renovuodami senus namus ar butus, daugelis apskritai tinkamai neįvertina jos svarbos. Kai kuriais atvejais taip yra todėl, kad rekuperacinę sistemą įrengti nėra techninių galimybių, o apie mini rekuperatorius yra žinoma nepakankamai.

sieninis Mini rekuperatorius

Sieniniai mini rekuperatoriai – tai decentralizuoti patalpų vėdinimo įrenginiai, kuriems nereikalinga ortakių sistema. Jie, kaip ir centralizuotai veikiantys rekuperatoriai, vėdinant patalpas padeda išsaugoti šilumą, kadangi nereikia atidaryti langų. Tai yra labai svarbu, siekiant mažinti energijos sunaudojimą patalpų šildymui ir didinant šildymo efektyvumą.

Nuotrauka paimta iš https://www.rubisolis.lt/2482-sieninis-mini-rekuperatorius-aerauliqa-quantum-hr-100-pro.htmls

Kada reikalingas mini rekuperatorius?

mini rekuperatoriai padeda nuo pelėsio

Ką daryti, jeigu įsirenginėdami naują ar renovuodami seną būstą nusprendėte, kad rekuperatorius jums nereikalingas, o vėliau supratote padarę klaidą? Kaip žinia, tokios klaidos sandariuose namuose po kurio laiko pasireiškia namų pelėsiu, besikaupiančia drėgme ir „stovinčiu“ oru. Tačiau nereikia nusiminti, kadangi nėra padėties be išeities, ir šiam atvejui išeitis tikrai yra.

Ne veltui pradžioje buvo paminėtas mini rekuperatorius, kuris dėl specifinio montavimo tiesiai per lauko sieną, dar kitaip vadinamas sieninis rekuperatorius. Jis yra skirtas būtent tiems atvejams, kuomet nėra pakankamai vietos ortakių sistemai įrengti arba jau yra atlikta būsto vidaus apdaila. Dažniausiai mini rekuperatoriai montuojami senos statybos butuose, pusrūsiuose arba namuose, kuriuose pasireiškia tam tikros su nepakankamu vėdinimu susijusios bėdos. Kartais šie mini rekuperatoriai pasitelkiami ir tada, kai centralizuota vėdinimo sistema neužtikrina pakankamo patalpų vėdinimo.

Kaip pasirinkti?

Sieniniai mini rekuperatoriai būna skirtingų tipų – su plokšteliniu arba keramikiniu šilumokaičiu. Priklausomai nuo šilumokaičio, skiriasi šių įrenginių veikimo principas. Vieni įrenginiai užtikrina oro apykaitą nuolatos, o kitu atveju oras yra tiekiamas ir traukiamas iš patalpos pakaitomis.

Atsižvelgiant į patalpų dydžius bei jose gyvenančių asmenų skaičių, reikėtų pasirinkti geriausiai jūsų poreikius tenkinantį įrenginį. Įprastai vienas mini rekuperatorius gali aptarnauti iki 25-30 m2 patalpą, kuomet joje yra iki 3 asmenų. Todėl norint efektyvaus rezultato, vieno įrenginio greičiausiai nepakaks. Nebent jūsų butas itin mažas arba didžioji dalis sienų yra vidinės ir nėra galimybės juos įrengti kiekvienoje patalpoje.

Čirta – vėdinimo, bei kondicionavimo sistemų įrengimo profesionalai.

Kreipkitės į mus jeigu jums reikia konsultacijos ar darbų atlikimo!

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas

3 thoughts on “Mini rekuperatorius – kas tai?

  1. Labas kokia kaina mini rekoperatoriu ,pamainomis traukenciu wifi kaip suprantu susijungianciu 50m2 butui.
    Reiktu vietoj apziuret…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *