Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/citalt/domains/cirta.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-page-visit-counter/public/class-advanced-page-visit-counter-public.php on line 397
Kuo vėdinimo sistemos skiriasi nuo vėsinimo sistemų?
Site Overlay

Kuo vėdinimo sistemos skiriasi nuo vėsinimo sistemų?

Kalbant apie pastatų vėdinimą bei vėsinimą, nereikėtų painioti šių dviejų, panašiai skambančių, tačiau visiškai skirtingų dalykų. Vėdinimo sistemos yra reikalingos tam, kad patalpose būtų užtikrinama optimali oro apykaita. Tačiau verta žinoti, kad net ir įsirengus vėdinimo sistemą savo namuose, tai neužtikrins patalpų vėsinimo. Plačiau pakalbėkime apie esminius šių dviejų sistemų skirtumus ir kokių klaidų nedaryti, norint suderinti šias abi sistemas savo namuose.

Vėdinimo sistemos paskirtis ir privalumai

Vėdinimo sistemos paskirtis ir privalumai

Patalpų vėdinimas vyksta tokiu principu, kuomet oro apykaita vyksta ratu. Tai reiškia, kad vidaus patalpų oras yra maišomas su iš lauko paimamu oru, tačiau jis nėra atvėsinamas. Priešingai, jeigu tiekiamo lauko oro temperatūra yra žemesnė, nei patalpų oro temperatūra, šis oras yra pašildomas. Tai ypatingai aktualu šaltuoju metų laiku, nes taip neprarandama šiluma bei mažinamos šilumos energijos sąnaudos patalpų šildymui. Tai – vienas iš esminių skirtumų, lyginant mechaninio vėdinimo sistemos įrengimą su natūraliu patalpų vėdinimu, kuomet per pravertus langus švaistoma šiluma.

Tačiau tai nėra vienintelis vėdinimo sistemos privalumas. Patalpų vėdinimo sistema taip pat išvalo iš lauko patenkantį orą, todėl užtikrinamas tyras ir itin sveikas oras. Tai ypatingai svarbu ir mokyklose, gydymo įstaigose ar kituose visuomeninės paskirties pramogų kompleksuose. Pramonėje patalpų vėdinimas padeda atsikratyti įvairių kvapų ir kenksmingų dalelių, kurios priverstinai yra pašalinamos iš patalpų lauk.

Kaip veikia vėsinimo sistemos?

Kaip veikia vėsinimo sistemos

Kondicionavimo arba vėsinimo sistema, priešingai, nei vėdinimo sistema, orą paima iš patalpų ir jį atvėsina, įmaišant gryno oro iš lauko. Beje, šiuolaikiniai įrenginiai gali ne tik šaldyti, bet ir šildyti patalpų orą. Taigi, kondicionavimo sistemoje, galima sakyti, veikia du įrenginiai viename – tai vėdinimo bei šaldymo/šildymo įrenginiai. Jie užtikrina gryno oro cirkuliaciją ir reikiamą patalpų oro temperatūrą.

Rekuperatoriai su integruota vėsinimo funkcija

Rekuperatoriai su integruota vėsinimo funkcija

Reikia pripažinti, kad tokia galimybė iš tiesų yra – tai rekuperatoriai su integruota šaldymo sekcija. Tačiau, kaip teigia specialistai, tai nėra labai efektyvu, nes vienoje sistemoje bandoma suderinti du kiek skirtingus dalykus.

Todėl ženkliai efektyviau yra sumontuoti kanalinį oro kondicionierių šalia rekuperatoriaus. Nors tai yra pakankamai nepigu ir reikalauja daugiau priežiūros, tai leidžia sukurti veiksmingą vėdinimo, šildymo ir vėsinimo sistemą viename.

Čirta – vėdinimo, bei kondicionavimo sistemų įrengimo profesionalai.

Kreipkitės į mus jeigu jums reikia konsultacijos ar darbų atlikimo!

Sekite mus Facebook: Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas, konsultavimas ir pardavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *